Bugun...
19-09-2013 05:20:00 büyüt küçült
Bakan Açıkladı: Emeklilere Promosyon Verilecek Mi?

Bakan Açıkladı: Emeklilere Promosyon Verilecek Mi?

Bakan Açıkladı: Emeklilere Promosyon Verilecek Mi?
Yazdır

Faruk Çelik'ten önemli açıklamalar

 

Samanyolu Haber Günlük Özel programında Abdullah Abdülkadiroğlu'nun sorularını cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik , herkesin merak ettiği konulara değindi.

Emeklilere promosyonla ilgili bankalarla görüşüleceğini, çıkan sonucu da kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşacağını belirten Çelik, şu anda 16 hafta olan doğum izni için 18 ile 20 hafta arasında bir karar kılacaklarını belirterek, kendisinin, doğum izninin 16 haftada kalması taraftarı olduğunu, çünkü yeni düzenlemenin kadın istihdamını olumsuz etkilemesinden endişe ettiğini söyledi. Bakan Çelik, çocuk 1 yaşına gelene kadar yarım zamanlı çalışma konusunun da gündemlerinde olduğunu belirtti.

Bakanlığın masasında yeni konuşulmaya başlanan bir formül de yer alıyor. "Çocuk ilkokula başlayana kadar yarı zamanlı bir çalışma da formüller arasında" diyen Çelik, bunun da önemli bir düzenleme olduğundan ve uygulanabilir olduğundan bahsederek, "Vatandaş yarı zamanlı çalışmak istiyorsa, bir başka vatandaşa da istihdam imkanı ortaya çıkacak. Ona göre yarım maaş alacaklar." Şeklinde konuştu.

Gençlerin evliliğe teşvik edilmesiyle ilgili madde üzerinde çalışıldığını ifade eden Çelik, bu yardımın ne kadar olacağı, hangi şartları kapsayacağı yönünde paket netleşince açıklama yapacağını söyledi.

 


 
memurlar.net

Bu haber 210 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ

FENERBAHÇE
GALATASARAY
BEŞİKTAŞ
TRABZONSPOR
DİĞER

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ